X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دادخواست

سه‌شنبه 16 دی‌ماه سال 1393 ساعت 23:09

مانیتور عزیز  ! 

خانم ها ! آقــایـــان!

سال ها پیش از آن که «نلسون ماندلا» بـبخشاید و فراموش نکند، «چاووشی خوانِ قوافلِ حسرت و خشم و نفرین و نفرت، نیم نومیدی به میم. امید مشهور» بسیار سُخته تر و انسانی تر چنین گفته بود:

" عاطـفه ام اهـل گذشت است امّا حـافــظه ام نــــــــــــــه ! "

کمی بعد از «ظهر زندگی» ام به تعبیر یونگ، می توانم تعداد کشیده هایی را که خورده ام بشمارم. جز آن ها که از پدرم خوردم - و نوش - همه را به یاد دارم. دستِ «سهراب» البته سنگین تر بود امّا جز به صواب بلند نمی شد پس کشیده هاش نه در عاطفه ماند نه در حافظه آن چنان که از آنِ دیگران در سال های بعد.

مانیتور عزیز! خانم ها ! آقایان!

از سال هفتاد و سه تا کنون در شرایطی سه بار از سه «سبز پوش» نظام سیلی خورده ام که در هیچ یک مستحقِ تحملِ چنان تحقیری نبوده ام. شرح این سه مورد، شکواییه ی مرا بیش از آن چه تاکنون بوده به سمتِ عقده گشایی خواهد برد. اگر رأی دادگاه از نظر هیأت منصفه قرینِ به انصاف نبود، در فرجام خواهی هرسه را با ذکر جزئیات خواهم گفت.

خانم ها ! آقایان!

می گویند در مورد حافظه کاری نمی شود کرد. حافظه ی من - و البته شما - در حالت عادی چنین چیزهایی را از یاد نمی برد. به دهه ی هشت و نُه زندگی هم اگر بِرسیم و «زوالِ عقل» کودن مان کُند، آن چه به طاقِ نسیان می رود خاطراتِ نزدیک است، نه انباشته های ذهنیِ سالیان. سوزاندن و برداشتنِ « هییپوکامپ» از مغز مانند در آوردن و دور انداختنِ هاردِ رایانه نیست. پس باید برگشت و بر «عاطفه» تمرکز کرد.
من امّا در این سه مورد - فقط همین سه مورد توهینی که به آزار جسمی ام مربوط می شود و نه سیصد . . . سه هزار ... سی هزار و ... مورد دیگر که بیست سال است دارم از تپه های شهرم «آبدانان» بیرون می کشم و تمام نمی شود- اهل فراموشی و گذشتم.
من «نارسی سیزم»ام را از سال 1381 با شروعِ دستیاری در رشته ی «روانپزشکی» در خودم کشته ام و باز هم تحملِ سیلی خوردن دارم ؛ امّا کتک خوردن هیچ انسان دیگری را به دست این سبزپوشان نمی بخشم و فراموش نمی کنم. به تعبیر شاعرِ لب دوخته ی آزادی، فرخی یزدی، می دانم که "مجازات بشر ناقص است "و در پی محاکمه ی این جماعت هم نیستم؛ تنها منتظر روزی مانده ام که اینان از خشونتِ حاصل از پندارِ حقانیت شان دست بکشند و بگذارند که احساس هوایی بخورد.
همین
______________
ناصر سهراب


اردیبهشت 93

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد